Tutorial

Choć aplikacja 2nr jest łatwa i intuicyjna, to jeśli chciałbyś poznać lepiej jej wszystkie funkcjonalności i zastosowania, zachęcamy do zapoznania się z poniższym tutorialem.

 • Jak korzystać z aplikacji?

  Za pośrednictwem aplikacji samodzielnie losujesz numery, które staną się Twoim dodatkowym narzędziem w pracy, w wystawianiu ogłoszeń czy w życiu towarzyskim. Po wybraniu numeru od razu możesz odbierać połączenia przychodzące oraz wiadomości SMS/MMS.

  Jeżeli połączenie nie zostało przez Ciebie odebrane lub aplikacja została przez przypadek wyłączona – bez obaw, możesz odsłuchać pozostawione wiadomości na poczcie głosowej lub bezpłatnie wysłać prośbę o kontakt do osoby, z którą nie udało Ci się porozmawiać. Bez problemu możesz również śledzić historię swoich połączeń i wiadomości – zupełnie jak w telefonie.

  Aby korzystać z możliwości jakie daje 2nr, aplikacja musi być cały czas aktywna.

  Pamiętaj również, aby po każdej aktualizacji systemu umożliwić aplikacji działanie w tle. Jeśli nie wiesz jak to zrobić kliknij Tutaj a dowiesz się jak zmienić ustawienia w swoim telefonie.

 • Losuj Numer

  Losuj Numer to główny ekran aplikacji 2nr. Na nim widoczne są Twoje numery oraz ile dni pozostało do ich wygaśnięcia.

  Korzystanie z zarezerwowanych numerów jest bezpłatne. Aby nie stracić wybranego numeru wystarczy, że w ciągu 7 dni odbierzesz 1 SMS, 1 MMS lub 1 minutę połączenia. Można również skorzystać z przedłużenia ważności numeru w aplikacji.

  Z ekranu Losuj Numer możesz dodawać / usuwać numery, a także edytować ich cechy takie jak np. nazwa, kolor tła, dostępność w określone dni.

 • Cechy Numeru

  Edycja umożliwia szczegółową konfigurację zarezerwowanego numeru. Każdemu z nich możesz indywidualnie przypisać:

  • Nazwę;

  • Kolor (na głównym ekranie);

  • Dni tygodnia w których ma być aktywny;

  • Godziny w których ma być aktywny;

  Pamiętaj, że ustawienia możesz zmienić w każdej chwili, tak aby dopasować je do swoich potrzeb.

 • Zaproszenie do kontaktu

  W związku z tym, że usługa jest darmowa Aplikacja 2nr nie umożliwia wysyłania własnych SMS oraz dzwonienia (połączeń wychodzących).

  Aby ułatwić komunikację, przygotowaliśmy kilka zdefiniowanych treści SMS z prośbami o kontakt. Użytkownik, wedle własnego uznania może wysłać takie zaproszenie, jakiego w danej sytuacji potrzebuje. Jeżeli chcesz, możesz również zasygnalizować chęć kontaktu wysyłając nieodebrane połączenie.

  Dodatkowa funkcja to możliwość podpisania treści danego SMS np. “Jan z ogłoszenia”.

Konfiguracja
managera bateriii

Aby móc odebrać połączenie lub SMS aplikacja musi działać w tle. Jeśli aplikacja jest aktywna, połączenie zostanie do Ciebie przekierowane i będzie można je odebrać. Nieodebranie połączenia uruchomi się poczta głosową. Aby zezwolić aplikacji 2nr na działanie w tle, należy zmienić ustawienia w systemie telefonu.

Długo pracowaliśmy aby aplikacja zużywała jak najmniej energii. Aktualnie, zużywa ona nawet kilkukrotnie mniej baterii niż inne popularne komunikatory. Korzystanie z aplikacji 2NR nie wpływa znacząco na czas konieczny do ponownego ładowania telefonu.

Aby umożliwić aplikacji działanie w tle, należy:

 • Wejść w ustawienia telefonu

 • Wejść w ustawienia baterii

 • Odnaleźć aplikację Drugi Numer

 • Zezwolić na pracę w tle

 • Zapisać ustawienia